STEAM laboratorija Infomobilis aplankė 18 mokyklų

,

Šį rudenį mobili LINPRA koordinuojama STEAM laboratorija Infomobilis tęsė savo misiją Lietuvos moksleivius gyvai supažindinti su STEAM mokslais ir aplankė iš viso 18 mokyklų Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Edukacijose sudalyvavo ir su inžinerinėmis / technologinėmis profesijomis susipažino mažiausiai 1260 vaikų. Orams vėstant šį sezoną keliones jau baigėme, o pavasarį Infomobilis toliau riedės į kitas dar nelankytas Lietuvos mokyklas.

Dėkojame visų aplankytų mokyklų bendruomenėms – vadovams, ugdymo karjerai specialistams, technologijų, fizikos ir kitų tiksliųjų mokslų mokytojams, kurie palaikė šią profesinio orientavimo iniciatyvą, priėmė Infomobilį į mokyklų kiemus ir paskatino vaikus pažindintis su technologijomis. Viliamės, kad tokiu būdu populiarindami technologines profesijas, prisidėsime prie jaunosios kartos apsisprendimo aktyviau rinktis šios krypties tolesnius mokslus ir ateities karjerą.

Norintiems 2022 m. pavasarį pakviesti STEAM laboratoriją į savo miestą / mokyklą, susisiekite: info@linpra.lt 

ATSILIEPIMAI:

Alytaus Dzūkijos mokykla

 • Labai patiko edukacija, ypač buvo įdomu pamatyti šviečiančius lazerius, įvairius robotus ir 3D spausdintuvą.
 • Patiko pasakojimas apie 3D spausdintuvą, įdomu buvo save stebėti ir matyti savo vaizdą per kameras, dar labai įstrigo lazeriai.
 • Edukacija buvo puiki, patiko rodomos technologijos ir pasakojimai.
 • Mums labai patiko išbandyti robotus, kurie rašo įrašytą tekstą, taip pat buvo labai smagu stebėti save per kamerą. Buvo labai smagu gauti saldainių.
 • Edukacija labai įdomi buvo. Patiko, kad galėjome sužinoti, kaip veikia staklės, 3D spausdintuvai ir kt. Taip pat labai patiko žmogus, kuris pristatinėjo visas technologijas, puikus vedėjas.
 • Mūsų nuomonė apie veiklas ir visą suteiktą informaciją infomobilyje yra gera, nes viskas patiko ir buvo įdomu. Labiausiai įsiminė 3D spausdintuvas, suvirintojas ir lazeriai. Taip pat labai patiko, kad dalino saldainius.

Justino Vareikio progimnazija

6-okai ir 7-okai turėjo puikią galimybę pažinti inžinierines profesijas ir jas „pasimatuoti“. O pertraukų metu smalsieji pradinukai, lydimi savo mokytojų, neleido ilsėtis trims šauniems laboratorijos mokytojams. Tariame nuoširdų AČIŪ UAB „Baltec CNC Technologies“ komandai, kuri nuo pat ryto savo patirtimi ir žiniomis dalinosi su Justino Vareikio progimnazijos mokiniais. STEAM ugdymas yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijų ir inžinerijos, menų ir matematikos disciplinas, siejant jas su realiu pasauliu, pokyčiais ir progresu.

Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla

Renginys įdomus, patrauklus mokiniams. Jis buvo skirtas 6-9 klasių mokiniams, bet kadangi mūsų klasės nedidelės, įtraukėme ir norinčius penktokus, jų tarpe buvo labai besidominčių. Provincijos mokiniai tikrai ne visada turi galimybę pamatyti naujausias technologijas gyvai. Ačiū už tokią suteiktą galimybę. Rekomenduosime šį renginį kolegoms 🙂

Kauno r. Vilkijos gimnazija

Mokiniai buvo aptenkinti, pradžioje gal buvo nuobodoka klausyti kad ir trumpo pasakojimo, bet paskui įsitraukė, kai realiai buvo pradėta rodyti pavyzdžiais, visokie mechanizmai. Labiausiai, žinoma, mokiniams patiko dviratis. Na, o pakabukas robotukas dovanėlė, labai miela, taip pat patiko. Informaciją išdėstė tikrai suprantamai.

Marijampolės sav. Mokolų progimnazija

Dėl pačios edukacijos: įspūdingas autobusas, įranga. Vaikams daugiau patiko praktiška veikla, bet kokia patirtis yra naudinga, iš veiklos lieka dalis informacijos. Ačiū.

Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinė mokykla

Labai ačiū už puikų, informatyvų ir aktualų renginį. Visiems tikrai labai patiko. Esame sužavėti mokytojų iniciatyva ir užsidegimu. Malonu bendrauti ir bendradarbiauti. Tikimės, kad susitinkam ne paskutinį kartą.

Panevėžio Rožyno progimnazija 

Dėkojame už edukaciją, kuri mokiniams suteikė žinių, savęs išbandymo ir pažinimo galimybę. Mokinių atsiliepimai tik teigiami, jiems patiko nemokyklinės veiklos, galimybė ne tik klausyti, bet ir pačiam dalyvauti, liesti, veikti. Manome, kad žinių niekada nėra per daug, o ir pristatymo forma yra ypač patraukli. Dėkojame už galimybę dalyvauti ir tikimės, kad bus ir daugiau susitikimų.

Šiaulių Rėkyvos progimnazija

Infomobilį aplankė 68 6-8 klasių mokiniai. Mokiniams labai patiko netradicinis autobusas, susipažino su profesijomis, karjeros galimybės, išbandė įrenginius. Jūsų darbuotojai labai kompetentingi, kantriai ir išsamiai pateikė informaciją, leido išbandyti prietaisus. Mokiniai gavo progą pagalvoti dėl savo ateities. Ačiū Jūsų komandai už kantrybę ir geranoriškumą. Sėkmės Jums!

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija

Dėkojame už galimybę dalyvauti pamokose kitaip. 6-9 klasių mokiniai turėjo puikią progą susipažinti su Infomobilyje sumontuota technika: automatizuota išmaniosios gamybos linija, frezavimo ir tekinimo bei lazerinio pjovimo staklėmis, suvirinimo simuliatoriumi, 3D spausdintuvais, įvairiais mokomaisiais stendais, suteikiančiais galimybę pažinti profesijas ir jas „pasimatuoti“.

Tauragės Tarailių progimnazija

Pamokos mokiniams labai patiko, jiems tai buvo nauja patirtis. Mokiniai susipažino su  naujausiomis, pažangiausiomis specialybėmis, išmėgino 3D spausdintuvo galimybes, galėjo pasijausti metalų virinimo, apdirbimo meistrais.

Vilniaus Viršuliškių mokykla

 • Infomobilyje buvo labai įdomu. Įdomiausia buvo virinimo simuliatorius.
 • Buvo įdomių ir naujų dalykų, man labiausiai patiko lazeris.
 • Man labai patiko metalo lydymas.
 • Labai patiko robotai.
 • Man patiko spalvoti lazeriai.
 • Labai patiko autobuso technika.
 • Man patiko 3D printeris – spausdintuvas.
 • 8 b klasės mokinius profesinio orientavimo renginys sudomino. Kai kurie mokiniai labai domėjosi įranga, esančia Infomobilyje, patys išbandė jų veikimą, noriai bendravo su lektoriais, uždavinėjo daug klausimų. Manau renginys savo tikslą pasiekė.

Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla

Ačiū Jums, mokiniams išties patiko, padarė įspūdį ir sudomino STEAM laboratorija. Noras ir svajonė tiek mūsų, tiek mokinių – sulaukti tokio autobuso bent kartą per mėnesį.

Šį sezoną STEAM laboratoriją priėmė:

 • Alytaus Dzūkijos mokykla
 • Justino Vareikio progimnazija
 • Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
 • Kauno r. Vilkijos gimnazija
 • Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija
 • Marijampolės sav. Mokolų progimnazija
 • Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinė mokykla
 • Panevėžio Rožyno progimnazija
 • Pažinimo licėjus
 • Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija
 • Šiaulių Rėkyvos progimnazija
 • Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija
 • Tauragės Tarailių progimnazija
 • Ukmergės „Šilo“ progimnazija
 • Utenos r. Užpalių gimnazija
 • Vilniaus Sausio 13-osios progimnazija
 • Vilniaus Viršuliškių mokykla
 • Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla

Tęsiasi Gazelle Accelerator programa

Kviečiame mažas ir vidutines įmones bei startuolius teikti paraiškas. Jei turite sprendimą, produktą ar paslaugą Pramonė 4.0 srityje, šis atviras kvietimas skirtas jums – tai galimybė paspartinti savo verslo ir inovacijų vystymą ir tarptautiškumą. Norėdami dalyvauti, užpildykite 4-ojo Gazelle Accelerator etapo paraiškos formą 👉 ČIA.

Dėl išsamesnės informacijos apie Gazeles susisiekite: grazina.zardaleviciene@linpra.lt

Svarbiausi 4-osios Gazelle Accelerator programos etapai:

📢 Atviras kvietimas teikti paraiškas pradedančiosioms įmonėms: nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 29 d.

📅 Bendruomenės stovykla: nuo lapkričio 17 d. iki lapkričio 25 d.

📅 Pitch konkursas: Gruodžio 7 d.

💬 Verslas verslui diena: Gruodžio 8 d.

💬 Investuotojų ir finansų diena: Gruodžio 9 d.


Apie ką šis projektas? Gazelle Accelerator skirtas technologinėms įmonėms, MVĮ, startuoliams ir augančiam, besiplečiančiam jaunam verslui. Į programą patekusioms jaunoms įmonėms teikiama ekspertų pagalba vystyti verslą ir inovacijas, atsidurti tarptautiniame akiratyje, atrasti užsienio investuotojus ir finansavimą inovatyvioms idėjoms įgyvendinti. Tokiu būdu siekiama skatinti inovacijų kūrimą visoje Europoje.

Projektas specializuojasi gamybos ir Pramonės 4.0 srityse. Dalyvauti atrankoje gali MVĮ ir startuoliai, kuriantys pramonines technologijas dirbtinio intelekto, daiktų interneto, virtualios realybės, robotikos ir panašiose srityse.

Programą bendrai finansuoja EIT Manufacturing su tarptautiniais partneriais, tarp jų ir LINPRA.

Making Industry 4.0 Real 2021 konferencijoje apdovanotos išmaniųjų pramonės sprendimų diegimo lyderės

,

Straipsnis Delfi.lt

Šiandien vykstančios „Making Industry 4.0 Real“ konferencijos metu apdovanotos pandemijos metu Pramonės 4.0 inovacijas diegusios Lietuvos įmonės. Atskirose kategorijose laimėtojomis pripažintos nestandartinę įrangą profesionalioms virtuvėms gaminanti „Novameta“, dirbtinio intelekto pagalba optikos lęšius gaminanti „BOD Lenses“ ir pilnai automatizuota SBA grupės baldų komponentų gamykla „Laminn“.

„Pandemijos iššūkiai ne tik nesustabdė, bet netgi paskatino Lietuvos įmones ieškoti naujų investicijų galimybių, todėl konkursui paraiškas pateikusios įmonės buvo vertinamos pasitelkus specialiai inovacijų ir Pramonės 4.0 technologijų diegimo audito metodikas. Kasmetinės konferencijos proga organizuotas konkursas buvo ir puiki proga visiems konferencijos dalyviams gyvai pristatyti lietuviškus pavyzdžius, kada Pramonė 4.0 technologijos leidžia skaitmeninti verslo procesus ir padėti įmonėms prisitaikyti prie naujos tarptautinio verslo realybės“, – sakė konkurso vertinimo komisijos pirmininkas ir verslo valdymo sistemas kuriančios bendrovės SAP pardavimų vadovas Lietuvoje Kęstutis Kasakaitis.

Konferencijos organizatorių inicijuotame konkurse „Pramonė 4.0 žvaigždė 2021“ šiais metais paraiškas apie savo pasiekimus diegiant Pramonė 4.0 technologijas pateikė net 8 Lietuvos įmonės. Visus dalyvius aplankė ekspertų komanda ir atliko „Inovacinį auditą“ bei „Industry 4.0 auditą“ pagal bendrovės „Intechcentras“ sukurtas metodikas.

Didelių įmonių kategorijoje nugalėtoja pripažinta bendrovė „Novameta“, kurios gamybą kardinaliai pakeitė OPS (angl. Order Processing System) sistema. Gamybines stakles, kurios Kaune įsikūrusioje bazėje apjungtos į vieną grupę, prižiūrinti sistema užtikrina nuoseklų ir nenutrūkstamą informacijos, reikalingos gamybai, ir gamybos užsakymų perdavimą į automatizuotas stakles. Sistema planuoja, koreguoja ir optimizuoja gamybos srautus, leidžia atlikti pakeitimus automatizuotai, nestabdant gamybos.

Vidutinių ir mažų įmonių kategorijoje laimėjo bendrovė iš Vilniaus „BOD Lenses“, kuri 2021 metais gaminių individualizavimui pradėjo naudoti dirbtinio intelekto (DI) skaičiavimo algoritmus. Tai tapo įmanoma po 2020 metais investuotų daugiau nei 1,5 mln. eurų automatizuojant procesus, juos skaitmenizavus, pradėjus gaminti individualizuotus produktus. Dabar realiu laikomu vykdomi tiek automatiniai atsargų užsakymai, tiek klientai gali stebėti savo užsakymo būklę. Vien pirmojo 2021 metų pusmečio rezultatai rodo, kad naujos galimybės leido apyvartą padvigubinti.

Publikos pasirinkimo kategorijoje simpatijas pelnė Klaipėdos rajone veikianti „Laminn“, kurioje įdiegta verslo valdymo sistema klientų užsakymus iš karto verčia gamybos planais, o integruotas gamybos planavimas automatiškai sudėlioja gamybos užduočių sąrašą kiekvienam darbo centrui. Gamybos valdymo modulis automatiškai pasiekia gamybos įrangą, kuri be žmogaus įsikišimo vykdo užduotis iki gaminio pagaminimo.

Pasak vertinimo komisijos pirmininko Kęstučio Kasakaičio, konkurse dalyvavusios įmonės – akivaizdus įrodymas, kad Lietuvos gamybos pramonė žengia koja kojon su naujausiais verslo automatizavimo sprendimais. Visi dalyviai nusipelnė pagyrimų, nes kiekviena dalyvavusi įmonė gali būti puikiu pavyzdžiu ir gyvu mokymų centru moksleiviams, studentams, o augančius pardavimus ir pelną skaičiuojantys įmonių vadovai – pelnytai gali save vadinti Lietuvos verslo lyderiais.

Making Industry 4.0 Real 2021 konferencijos medžiaga

,

Šeštąjį kartą Lietuvoje rugsėjo 23 d. LITEXPO parodų rūmuose Vilniuje įvyko tarptautinė LINPRA, INFOBALT ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų AHK organizuojama konferencija „Making Industry 4.0 Real“.

Dėkojame publikai, dalyvavusiai konferencijoje gyvai, ir visiems, prisijungusiems stebėti internetu! Ačiū konferencijos partneriams ir rėmėjams.

Tiesioginės transliacijos įrašus ir programą galite rasti apsilankę konferencijos svetainėje www.industry40.lt arba:

Šiais metais „Pramonė 4.0 žvaigždė“ konkursui paraiškas apie savo pasiekimus pateikė 8 Lietuvos įmonės. Visus dalyvius aplankė ekspertų komanda ir atliko „Inovacinį auditą“ bei „Industry 4.0 auditą“ pagal Technologijų Centro Intechcentras sukurtas metodikas.

Konferencijos metu paskelbėme konkurso laimėtojas ir apdovanojome Pramonė 4.0 inovacijas pastaraisiais metais įdiegusias Lietuvos pramonės įmones. Laimėtojomis tapo:

 • Nestandartinę įrangą profesionalioms virtuvėms gaminanti Novameta – didelių įmonių kategorija.
 • Dirbtinio intelekto pagalba optikos lęšius gaminanti Bod Lenses – mažų ir vidutinių įmonių kategorija.
 • Pilnai automatizuota SBA grupė baldų komponentų gamykla „Laminn“ – publikos balsas.

LINPRA nariai parodoje IAA Mobility 2021

,
Vienoje didžiausių pasaulyje automobilių ir mobilumo parodų IAA Mobility (Vokietija, Miunchenas) pirmą kartą dalyvavo Lietuvos verslo įmonės, LINPRA, BACC nariai ir partneriai Nacionaliniame parodos paviljone. Kartu su įmonėmis parodoje lankosi ir Lietuvą pristato atstovai iš Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Susisiekimo ministerija, Lietuvos ambasadorius Vokietijoje ir kiti.
Nacionaliniame Lietuvos paviljone prisistačiusios mūsų įmonės ir delegacija iš Lietuvos, siekė pritraukti investicijų, sutvirtinti esamus ir užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius su vokiečių automobilių gamintojais, pramonės įmonių ir korporacijų vadovais.

Lietuvos stende dalyvavusios įmonės:

 • Hoda
 • Elinta Charge
 • Baltic CNC Technologies
 • Parkis
 • Baltic Filter
 • Emus BMS
 • Elektrociklas
 • In Balance Grid

Politinė delegacija ir LINPRA atstovai susitiko su tokiomis kompanijomis kaip:

 • Mercedes-Benz
 • Ford
 • Renault/Dacia (Prancūzija)
 • Hyundai Motor Deutschland
 • Siemens AG
 • Mahle
 • Bosal
 • Robert Bosch
 • ElringKlinger AG
 • Faurecia Services Groupe (Prancūzija)
 • Valeo (Prancūzija)

LINPRA nariai parodoje ALIHANKINTA 2021

,
Rugsėjo 21–23 d. Suomijoje, Tamperės Parodų ir Sporto Centre vyksta didžiausias Šiaurės šalyse pramonei skirtas renginys, subrangos prekybos paroda – Alihankinta Subcontracting 2021, kurioje dalyvauja ir delegacija iš Lietuvos. Parodoje eksponuojamos inovacijos, produktai, paslaugos, gamybos metodai ir procesai, medžiagos ir komponentai.
Lietuvos stende savo produktus bei teikiamas paslaugas pristato: Sortus, Vilpra, UAB „Techranga“, Galvanta, Arginta Engineering UAB, Premeta, Jutrix, Plieno fortas. Įmonių stende jau apsilankė Suomijos delegacija kartu su Lietuvos ambasadoriumi Suomijoje Giedriumi Kazakevičiumi, Lietuvos komercijos atašė Suomijoje Audrius Masiulionis.
Reprezentuodami šalį mūsų atstovai pristato Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriaus ekonominius rodiklius, gamybos ir tiekimo grandinę, verslo aplinką ir laisvųjų ekonominių zonų suteikiamas galimybes, tarptautinio bendradarbiavimo su Lietuvos įmonėmis privalumus ir tikisi užmegzti naujus santykius su potencialiais klientais ir susitikti su esamais.

STEAM laboratorija Infomobilis atnaujina keliones po Lietuvos mokyklas

Mobili LINPRA koordinuojama STEAM laboratorija Infomobilis tęsia keliones po mokyklas ir šiais mokslo metais, rudenį ir pavasarį, planuoja aplankyti bent 20 mokyklų Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Kartu su rugsėjo pradžia skubame aplankyti kuo daugiau Lietuvos mokyklų, kad atnaujinto kontaktinio ugdymo metu Lietuvos moksleivius galėtume gyvai supažindinti su STEAM mokslais. Infomobilyje sumontuota moderni technika: kompiuterių ir programinė įranga, 3D spausdintuvai, daiktų interneto sistema, automatizuota išmaniosios gamybos linija (robotai ir konvejeris), lazerinio pjovimo staklės, mobili elektros laboratorija, lazerinis lauko projektorius, suvirinimo simuliatorius, virtualios realybes akiniai, tekinimo ir frezavimo staklės, įvairūs mokomieji stendai, kitos edukacinės priemonės. Kviečiame Lietuvos mokyklų moksleivius visa tai pamatyti, išbandyti ir atrasti technologijų pasaulį.

Projekto pavadinimas: „Tiksliųjų mokslų ir inžinerinės pramonės specialybių populiarinimas“

Priemonė: finansuojamo pagal priemonę Nr. 12.0.1-CPVA-K-204 „Komunikacija apie ES investicijas“

Finansuojama iš Europos socialinio  fondo

LINPRA Prezidiumo posėdis Teltonikoje

,

Penktasis 2021 metais LINPRA prezidiumo posėdis įvyko rugpjūčio 28 d. – po ilgos pertraukos prezidiumo nariai susirinko į susitikimą gyvai. Į svečius pakvietė šią vasarą LINPRA nariais tapusios įmonės „Teltonika IoT Group“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys.

Prezidiumo nariams tai buvo unikali proga ne tik aptarti LINPRA posėdžio darbotvarkės klausimus, bet ir sudalyvauti ekskursijoje po vieną pažangiausių Lietuvos įmonių, apžiūrėti modernias Teltonika EMS gamybos patalpas Liepkalnyje bei susipažinti su Teltonikos vykdomu „High-Tech Hill“ technologijų parko projektu.

Prezidiumo posėdžio metu buvo aptarta šiandieninė bendra situacija Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriuje, pristatytos rinkos tendencijos ir prognozės. Daug dėmesio skirta naujiems LINPRA projektams, kuriais siekiama stiprinti Lietuvos pramonės įmonių ir švietimo įstaigų tarpusavio bei tarptautinius ryšius, užmegzti bendradarbiavimą, kurti naujus, inovatyvius produktus ir sprendimus, skatinti plėtrą.

Taip pat buvo peržiūrėtos LINPRA strateginės kryptys, tarp kurių svarbiausiomis išlieka: vertės kūrimas bei atstovavimas sektoriaus ir narių interesams; eksporto plėtra; technologinės transformacijos skatinimas ir įgyvendinimas; švietimo iniciatyvos ir inžinerinių profesijų populiarinimas jaunimo tarpe; projektų vystymas; narių ir suinteresuotų ekosistemos organizacijų tinklaveika.

Skaidriau skirstyti ar net panaikinti kvotas inžinerinių specialybių studijoms?

,

Paskelbta lrt.lt

Gintautas Kvietkauskas, LINPRA prezidiumo narys ir atstovas švietimo, mokymo ir studijų veikloje, „Arginta Group“ direktorius

Pastaraisiais metais kryptingas Vyriausybės, profesinio ugdymo mokyklų, LINPRA ir kitų nevyriausybinių organizacijų darbas skatinant jaunuolius rinktis inžinerijos ir technologijų studijas duoda vaisių – kasmet sulaukiame vis daugiau norinčių. Tačiau šios pastangos susiduria su netikėta kliūtimi – sulaukiame signalų, jog naudojamas „atskirų specialybių kvotų“ modelis tampa dirbtiniu barjeru, dėl kurio dalis mokymo įstaigų atsisako priimti norinčius mokytis.

Pavyzdžiui, žiemą vykusio priėmimo metu dalis profesinių mokyklų jau nebegalėjo priimti visų norinčiųjų, nors turėjo deramą mokymų bazę. Priežastis – viršytos formalios kvotos, kurios deramu laiku nebuvo pakeistos ir liko neaišku, kokiu pagrindu jos skirstomos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija turėtų aiškiai deklaruoti, kad bus priimti visi norintys į šias perspektyvias specialybes. Tai būtų ženklas, jog valstybė nusiteikusi ne tik žodžiais, bet ir kryptingais darbais skatinti inžinerinės ir technologijų pakraipų studijas. Tai naikintų neefektyvius ribojimus norintiems mokytis, sumažintų darbo jėgos trūkumą sparčiai besiplečiančioje Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonėje.

Dar 2019 metais paskelbtoje tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ tyrimo „Inžinerinės pramonės specialistai Lietuvoje“ ataskaitoje konstatuota, jog buvusi stabili inžinerinės pramonės specialistų paklausa artimiausiu metu pastebimai išaugs. Prognozuota, kad per artimiausius 4–5 metus vien šiose įmonėse bus sukurta apie 3,3 tūkst. naujų darbo vietų įvairaus pobūdžio inžinieriams bei su inžinerija susijusių profesijų atstovams. Šiandien padėtis rinkoje tik patvirtina, kad paklausa auga net greičiau, nei prognozuota. Surasti aukštos kvalifikacijos specialistą Vilniaus regione tampa sunkiau kiekvieną mėnesį, panaši tendencija pradeda ryškėti ir regionuose.

Be to, aiški valstybės pozicija dėl kvotų ir profesines mokyklas labiau skatintų aktyviau kalbėti apie savo siūlomas ugdymo programas, su jomis supažindinti jaunuolius, kartu su pramonės įmonėmis vykdyti aktyvesnes skatinimo rinktis šias perspektyvias profesijas kampanijas.

Dabar dažnu atveju ministerijoje priimami sprendimai menkai dera su konkrečių mokymo įstaigų (ypač, dirbančių regione) faktine situacija, vietos verslo įmonių poreikiu, norinčių mokytis pasirinkimais. Reikia spręsti ir minimalios 12 vietų studijų grupės problemą. Nei verslas, nei profesinio ugdymo įstaigos dabar negali ieškoti lanksčių būdų padengti trūkstamas lėšas, nors tikrai dažnai trūkumą, pavyzdžiui, sutiktų padengti vietos įmonėms. Tačiau dabartinė nelanksti tvarka nubraukia visų „iki brūkšnio“ likusiųjų, o ir vietos verslo planus.

Lankstus požiūris ir skaidriau skirstomos kvotos atitiktų ir šiais metais pristatytas EBPO Įgūdžių strategijos rekomendacijas Lietuvai. 1.12 ir 1.13 punktuose tiesiogiai siūloma užtikrinti, kad profesinio rengimo ir mokymo bei aukštojo mokslo finansavimo ir priėmimo studijuoti politika skatintų studentus prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių. Tai gali tiek priemonės, padedančios iš nepalankios socialinės ir ekonominės padėties kilusiems studentams patekti į valstybės finansuojamas vietas srityse, kuriose trūksta kvalifikuotų specialistų, tiek tikslingas studentų krepšelių subsidijų skirstymas.

Ministerija dar turi laiko pakeisti ankstesnę praktiką – šiuo metu vyksta pirmasis priėmimo į mokymo įstaigas etapas, jis baigsis rugpjūčio 11 dieną. Pagal senąją tvarką po šio termino ministerija turės „perskirstyti“ kvotas, tačiau, LINPRA vertinimu, gerokai efektyviau būtų priimti politinį sprendimą ir kvotas inžinerinės bei technologijų pramonės specialybėms panaikinti iš viso.

Pasikeitė LINPRA asociacijos pavadinimas

,

Atsižvelgiant į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę pramonės įmonių veikloje, LINPRA asociacijos nariai pritarė prezidiumo siūlymui pakeisti pavadinimą. Nuo 2021 m. liepos 9 d. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA perregistruota nauju pavadinimu ir formaliai vadinasi

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA.

Kaip jau skelbta anksčiau, šį sprendimą dar pavasarį inicijavo asociacijos prezidiumas, o Visuotinio susirinkimo metu pristatytas pasiūlymas sulaukė daugumos narių palaikymo. Pasak LINPRA prezidento Tomo Jaskelevičiaus, asociacijos veiklos sritis plečiasi – prieš tris dešimtmečius įkurta organizacija vis dažniau veikia ne tik inžinerinės, bet ir technologijų pramonės srityse. Eksportuojančių įmonių vadovai pastebi akivaizdžius pokyčius tarptautinėje komunikacijoje. Europoje panašaus profilio asociacijos vis dažniau „inžinerijos“ terminą papildo ar keičia „technologijomis“. Šia praktika ir buvo remtasi, siekiant plačiau apibrėžti ir aiškiau komunikuoti LINPRA asociacijos veiklos interesų sritį.

Nors organizacijos pilnas pavadinimas pasikeitė, tačiau sutrumpinimas LINPRA, prekės ženklas ir logotipas nesikeičia.