ATVERK-2

Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų socialinio verslumo ir kūrybiškumo ugdymas gerinant jų kompetencijų atitiktį darbo rinkos ir visuomenės poreikiams

Projekto nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0029

Santrauka: Tai universitetų ir kolegijų studentams skirtas projektas, kuriame jaunimas apmokomas verslumo pagrindų ir kviečiamas generuoti bei vystyti savo gamybinio verslo idėjas. Dirbdami komandose, imituojančiose įmonių veiklą, geriausias idėjas studentai įgyvendina įmonėse įkurtuose Verslumo ir techninės kūrybos centruose, padedami įmonių mentorių, jie praktiškai kuria verslo planus. Projektas skirtas tam, kad studentai, baigdami universitetą, kartu su technologinėmis ir kitomis profesinėmis žiniomis įgautų ir tvirtus verslumo ir kūrybiškumo pagrindus, ypač pritaikytus „Pramonė 4.0“ kelyje.

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, atstovaudama daugiausia gamybos pramonės sektoriaus (mechanikos, mechatronikos, elektrotechnikos, elektronikos, medžiagų apdirbimo ir kt.) įmones siekia, kad būtų stiprinamos aukštųjų mokyklų studentų ir absolventų verslumo bei kūrybiškumo kompetencijos ir atitiktų darbo rinkos ir visuomenės poreikius.

Taip pat šiuo projektu stiprinamas studentų ir jų dėstytojų domėjimasis savo regiono, miesto ir šalies socialinėmis problemomis ir didinama motyvacija bei įgūdžiai šias problemas spręsti, taikant žinias, praktinius profesinius įgūdžius, kūrybiškumą ir kt. turimus resursus.

Konkurso nuostatai: parsisiųsti

Projekto pradžia: 2017 m. lapkričio mėn.

Projekto pabaiga: 2019 m. lapkričio mėn.

Projekto partneriai:

  • Universitetai: Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas
  • Valstybinės kolegijos: Alytaus kolegija, Kauno technikos kolegija, Marijampolės kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Panevėžio kolegija.

Projekto veiklos:

  • Projekto pristatymo renginiai;
  • Projekto dalyvių (studentų ir dėstytojų) atranka;
  • Verslumo ir kūrybiškumo įgūdžių mokymai;
  • Praktinės verslumo ir kūrybiškumo įgūdžių dirbtuvės verslumo ir technologijų kompetencijų centruose (VTKC);
  • Socialinio verslumo idėjų konkursas;
  • Mokomieji vizitai užsienyje bei Lietuvoje.

Projekto tikslinė grupė:

Biomedicinos, fizinių, socialinių, technologinių mokslų studentai ir  jų dėstytojai.

Jie dalyvauja socialinio verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo mokymuose bei aktyviuose praktiniuose mokymuose įmonėse, kuria socialiai atsakingo verslo projektus. Juos vertina verslo atstovai ir vadybos ekspertai. Studentams sudaromos galimybės apsilankyti pažangiose technologijų srities socialiai atsakingo verslo įmonėse užsienyje ir susipažinti su jauno, sėkmingo ir inovatyvaus verslo patirtimi.

ŠIS PROJEKTAS FINANSUOJAMAS IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ LĖŠŲ.