LINPRA – diskusijų festivalyje „Būtent!“

,

Jau rugsėjo 8–9 dienomis, Birštone pirmąkart Lietuvoje organizuojamame diskusijų festivalyje „Būtent!“ dalyvaus apie 200 pranešėjų ir diskusijų dalyvių. Festivalio organizatoriai žada dvi intensyvias dienas skirtingiausių interesų lankytojams – atvirame ir nemokamame renginyje bus diskutuojama apie nacionalinio aukštojo mokslo identitetą, robotizacijos ir dirbtinio intelekto kuriamus iššūkius, politiką keičiančias technologijas, bus ieškoma skandinaviškos laimės formulės ir galimybių ją pritaikyti Lietuvoje, kalbama apie socialines inovacijas ir socialinį verslą. Iš viso per dvi festivalio dienas vyks apie 70 renginių.

LINPRA yra vienas iš daugiau nei 20 festivalio turinio partnerių, ir jame inicijuojame vieną iš globalių šiandienos temų, aktualių ne tik inžinerinei pramonei – Industry 4.0. Ketvirtoji pramonės revoliucija palies ne tik gamybos procesus, bet ir kitas visuomenės gyvenimo sritis. Lietuvai svarbu neatsilikti nuo Europos tendencijų, todėl progresui turi susivienyti ir valdžios, ir verslo, ir švietimo atstovai. „Ar ketvirtoji pramonės revoliucija – iššūkis Lietuvai?“ – apie tai diskutuos Raimundas Slavinskas, LINPRA prezidiumo narys, Gintaras Valušis, Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius, Vytautas Petkūnas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius, Giedrius Viliūnas, Švietimo ir mokslo viceministras. Diskusiją moderuos Tadas Langaitis, Seimo Ekonomikos komiteto narys. Kviečiame dalyvauti kartu su LINPRA rugsėjo 9 d. 11 val.

Tarp kitų festivalio dalyvių – „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas, „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška, Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos karininkas Linas Idzelis, žurnalistai Aurimas Perednis, Olegas Jerofejevas, Vytautas Bruveris, istorikai Liudas Mažylis, Alfredas Bumblauskas, ekonomistai Nerijus Mačiulis, Gitanas Nausėda, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir daugybė kitų. Renginyje taip pat dalyvaus kviestiniai svečiai iš svetur.

Diskusijų festivalis – tai visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovų susitikimas. Renginį inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“, organizuoja neseniai veiklą atnaujinęs Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“, festivalio partneriai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Temas festivaliui ruošia daugiau nei 20 skirtingų organizacijų. Į diskusijų festivalio organizavimą taip pat įsitraukė strateginės komunikacijos bendrovė „OMConsulting“ bei renginių organizatoriai „Propeller“.

Diskusijų dienų iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, taip pat sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje, kitose Skandinavijos šalyse ir kaimyninėse Estijoje bei Latvijoje. Tikimasi, kad diskusijų festivalyje „Būtent!“ šiemet apsilankys iki 3 tūkst. lankytojų ir jis taps kasmetine tradicija, padedančia puoselėti diskusijų kultūrą ir gerinti priimamų sprendimų kokybę Lietuvoje.

Festivalio programa skelbiama festivalio svetainėje ir Facebook puslapyje.