MISIJA
LINPRA siekia, kad įmonės veiktų efektyviau ir parduotų daugiau.
Inžinerijos ir technologijų pramonė Lietuvoje yra vienas iš prioritetinių šalies ūkio sektorių, kuris ženkliai prisideda prie šalies ekonominės gerovės. LINPRA asociacijos veikla nukreipta į visapusį šio sektoriaus stiprinimą.
LINPRA yra nepriklausoma verslo savivaldos organizacija, veikianti nuo 1993 metų. Tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu asociacija atstovauja inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriaus interesams: plastiko, metalo gaminių, mašinų ir įrangos, prietaisų, elektrotechnikos, elektronikos ir kt. įmonėms.
Pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.), LINPRA atstovaujamą sektorių sudaro šie skyriai apdirbamosios gamybos sekcijoje C:
Atstovavimas narių interesams
LINPRA atstovauja narių ir sektoriaus interesams palaikydama ryšius su valdžios institucijomis ir kitomis aktualiomis struktūromis Lietuvoje ir Europoje, esame suinteresuoti, kad nacionaliniu lygiu būtų sprendžiamos sektoriaus verslo problemos, gerinamos verslo sąlygos, atsižvelgta į įmonių iššūkius ir poreikius krizės metu.
Atstovaujame Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės verslo pozicijai tarptautiniu lygiu giminingose Europos organizacijose, kurios tiesiogiai bendradarbiauja su Europos komisija.
Narių įtraukimas į projektus ir jų įgyvendinimas
LINPRA dalyvauja ir įgyvendina tarptautinius ir vietinius projektus, aktualius inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriui. Padedame nariams įsitraukti ir koordinuojame projektus, kurie suteikia ne tik finansinę naudą, bet ir įmonei vertingus rezultatus, tokius kaip darbuotojų kompetencijų ugdymas, eksporto skatinimas, gerosios patirties mainai ir kt.
Esame inovacijų srityje proveržio siekiančios tarptautinės bendrijos EIT Manufacturing narė. Tai atveria galimybę mūsų atstovaujamoms įmonėms pačioms inicijuoti projektus, siūlyti trūkstamų sprendimų ir koncepcijų idėjas, rasti reikalingus partnerius bei gauti finansavimą projekto įgyvendinimui.
Eksporto skatinimas
LINPRA organizuoja narių dalyvavimą tarptautinėse pramonės parodose, atvykstamąsias ir išvykstamąsias verslo misijas, B2B susitikimus, tarpininkauja ir padeda Lietuvos bei užsienio kompanijoms užmegzti partnerystės ryšius. Rūpinamės aktualios informacijos sklaida – organizuojame susitikimus su Lietuvos komercijos atašė užsienio šalyse. Pristatome Lietuvos galimybes ir potencialą tarptautinėse platformose, forumuose ir seminaruose.
Technologinė transformacija, Pramonė 4.0 skatinimas Lietuvoje
LINPRA skatina sektoriaus įmones neatsilikti nuo ketvirtosios pramonės revoliucijos (Industry 4.0) bangos, įgyvendinti skaitmeninę transformaciją, diegti pažangias gamybos technologijas. Dalijamės įmonių gerąja patirtimi ir informacijos sklaida (Industry 4.0 konferencija ir kt).
Šioje srityje įmonėms padeda LINPRA įsteigtas technologijų centras „Intechcentras“, kurio ekspertai atlieka įmonių technologinius / „Industry 4.0“ auditus, inžinerinius-technologinius mokymus, teikia konsultacijas, vysto Pažangios gamybos skaitmeninių inovacijų centrą (SIC) ir kt.
Kompetencijų ugdymo ir švietimo sritis
LINPRA suinteresuota, kad Lietuvos švietimo sistema būtų palanki inžinerijos ir technologijų pramonės verslui, kuriam trūksta įvairių kvalifikacijų darbuotojų, o esamiems darbuotojams trūksta kompetencijų. Padedame įmonėms ugdyti savo darbuotojų įgūdžius per projektus (Kompetencijos LT, Pameistrystė LT), taip pat įgyvendiname Specialaus ugdymo turinio, Modulinių programų kūrimo projektus. LINPRA atstovai yra deleguoti į profesinių mokyklų tarybas.
Palaikome ryšius su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei kitomis švietimo kokybe suinteresuotomis organizacijomis. LINPRA atstovai, švietimo srities ekspertai, dalyvauja pameistrystės įgyvendinimo modelio Lietuvoje kūrime. Taip pat LINPRA dalyvauja STEAM centrų vystymo Lietuvoje iniciatyvoje.
Siekiant populiarinti STEAM srities studijų kryptis, specialybes ir profesijas, LINPRA organizuoja profesinio orientavimo priemonės veiklą, koordinuoja mobilios STEAM laboratorijos Infomobilio vizitus į Lietuvos mokyklas.
Tinklaveika bei inžinerijos ir technologijų pramonės bendruomenės telkimas
LINPRA narių bendruomenę sudaro per 120 organizacijų – gamybinių, paslaugų įmonių, švietimo įstaigų, tarp narių yra asociacijų ir klasterių. Su nariais dalijamės aktualia informacija vidiniais komunikacijos kanalais, tiesiogiai. Apie asociacijos ir narių veiklą skelbiame LINPRA socialiniuose tinkluose (FB, LN, web). Organizuojame 1-2 metinius renginius, skirtus LINPRA bendruomenei – nariams ir partneriams. Kasmet vyksta uždaras tik LINPRA narių visuotinis susirinkimas, jo metu priimami svarbūs vidiniai asociacijos sprendimai, kas dvejus metus renkama valdyba – prezidentas ir prezidiumas, į kurį gali pretenduoti atstovai iš kiekvienos LINPRA narės. Siekiame plėsti LINPRA tinklaveiką ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir regionuose, kuriuose organizuojame susitikimus su vietos įmonėmis. Esame ko-organizatoriai didžiausios konferencijos Lietuvoje Industry 4.0 tema, kuri sutraukia didelę dalį pramonės sektoriaus atstovų, lyderių ir technologine pažanga besidominčio jaunimo.