Hack4ReStart | B2B Matchmaking

Įmonės kviečiamos ieškoti ir siūlyti technologiškai inovatyvių sprendimų gamybos srityje kylantiems iššūkiams 

Kovo 30 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) bibliotekoje vyks verslo sinergijų renginys „Hack4ReStart“, skatinantis bendradarbiavimą tarp tradicinius metodus taikančių ir technologiškai pažangius sprendimus integruojančių mažų ir vidutinių įmonių bei startuolių. Renginio metu bus ieškomi ir randami novatoriški sprendimai konkretiems iššūkiams spręsti. Tikimasi, jog ši iniciatyva suteiks stipresnį impulsą inovacijų integracijai gamybos pramonėje. 

Renginio organizatoriai Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA ir startuolių inkubatorius KTU „Startup Space“ kviečia gamybines pramonės įmones teikti iššūkius, su kuriais susiduria savo veiklos procesuose, o technologiškai pažangias įmones ir technologinius startuolius registruoti savo vystomus produktus ir paslaugas, kurios galėtų prisidėti prie šių iššūkių sprendimo. Renginio tematinis spektras apima skaitmenizacijos, robotizacijos ir energetinio efektyvumo temas. 

Geopolitiniai iššūkiai skatina inovacijų diegimo poreikį įmonėse

Vienas iš renginio organizatorių, projekto „ReStartSMEs“ vadovas Vidmantas Vaitulevičius, kalbėdamas apie renginio konceptą teigė, jog esminis renginio tikslas – tradicinių bei technologiškai pažangių įmonių bendradarbiavimo skatinimas, kurio praktinis rezultatas būtų sukurtos inovacijos. 

„Dalyvaudamos verslas-verslui kontaktų renginyje, įmonės galės susipažinti su pažangiomis technologijomis, tokiomis kaip: kibernetinis saugumas, dirbtinis intelektas, robotika, skaitmeniniai dvyniai, didieji duomenys. Šios gamybos sektoriuje diegiamos technologijos padeda didinti našumą, sumažinti sąnaudas, kurti naujus skaitmeninius verslo modelius ir net palengvinti perėjimą prie žaliosios ekonomikos. Toks bendradarbiavimas bei iš jo gimę rezultatai šiandien aktualūs kaip niekad: susiduriant su geopolitinės, ekonominės ir energetinės krizės padariniais labai svarbu į juos reaguoti dinamiškai ir tuo pačiu ieškoti naujų, novatoriškų, ilgalaikėje perspektyvoje efektyvumą didinančių sprendimų“, – apie inovacijų poveikį šių dienų pramonės sektoriui kalbėjo V. Vaitulevičius. 

Renginio metu – verslo susitikimai (B2B) ir pažintiniai vizitai į laboratorijas 

Renginio „Hack4Restart“ metu įmonės turės galimybę tiesioginiuose susitikimuose aptarti galimus bendradarbiavimo modelius, ieškoti aktualių sinergijų, padėsiančių spręsti gamybos rutinoje kylančius iššūkius. Tikimasi, jog renginio metu užsimezgęs kontaktas vėlesniais etapais peraugs į abiems pusėms komerciškai naudingą bendradarbiavimą. 

Be kita ko, renginyje taip pat numatomi ir vieši įmonių vystomų paslaugų ir kuriamų produktų pristatymai, kuriems padės pasirengti verslo vystymo specialistai, technologijų ekspertai ir investuotojai. Dalyvių laukia ir praktinės veiklos – pažintinės ekskursijos drauge su tyrėjais ir mokslininkais į mokomąsias automatikos ir mechatronikos laboratorijas, veikiančas universitete. 

Renginio organizatoriai pabrėžė, jog tai – nėra vienintelės naudos, kurių gali tikėtis užsiregistravę projekto dalyviai. Visi užsiregistravusieji bus pakviesti į virtualią „verslas-verslui“ platformą, kuri jungs ir skatins gamybinių įmonių bendradarbiavimą Europoje praėjus projekto veikloms. 

„Svarbu paminėti, jog ir pats renginys – tarptautinis ir yra skirtas ne tik Lietuvoje veikiančioms įmonėms – tiek iššūkius, tiek sprendimo metodus gali teikti ir mažos bei vidutinės įmonės iš visos Europos, o renginio formatas – hibridinis, tad įmonių atstovai, negalintys dalyvauti renginyje, galės prie jo jungtis nuotoliniu būdu“, – renginį pristatė organizatoriai.  

Įmonės kviečiamos registruotis ir teikti iššūkius jau dabar

Jau dabar įmonės yra kviečiamos registruotis: pramonės įmonės kviečiamos pateikti iššūkius, su kuriais jos susiduria savo darbo, gamybos rutinoje skaitmenizacijos, robotikos, energetinio efektyvumo srityse, registracijos formoje juos aprašant detaliau. Technologiniai startuoliai bei mažos ir vidutinės įmonės registracijos formoje gali pasirinkti, kurios iššūkių sritys juos domina. Su visais užsiregistravusiais dalyviais bus susiekta nurodytais kontaktais. Registracija čia. 

 Informacija apie renginį nuolat pildoma Facebook renginyje ir LinkedIn platformoje. 

Daugiau informacijos apie renginį: vidmantas.vaitulevicius@linpra.lt / vaida.morkunaite@ktu.lt

Data

Kov 30 2023
Expired!

Laikas

8:30 - 19:00

Vieta

KTU Universitetinio miestelio biblioteka (UMB)
Studentų g. 48, Kaunas
X

Prenumeruoti LINPRA naujienas

Prenumerata užregistruota

El. paštas tusčias

Asociacijos narys

Ne asociacijos narys