LINPRA techninės kūrybos konkursas 2022

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA kartu su partneriais ABB, INRE ir KTU kviečia moksleivius ir bakalauro kursų studentus dalyvauti roboto programavimo RobotStudio ir trimačio projektavimo Solidworks konkurse.

Šiuolaikinis pasaulis neatsiejamas nuo technologijų ir inžinerinių sprendimų. Gabūs inžinieriai, inovacijų kūrėjai ir technologinių gebėjimų turintys specialistai yra reikalingi daugelyje veiklos sričių ir tampa vienais iš didžiausių pridėtinės vertės kūrėjų. Nuo jaunų dienų lavinami gebėjimai ar hobiai, tokie kaip roboto programavimas ir trimatis projektavimas – yra vienos iš tų inžinerinių kompetencijų, kurias turint atsiveria nepaprastai daug galimybių ir ateities perspektyvų!

 

Ar ir tu moki programuoti ir projektuoti?
Prisijunk prie iššūkio, parodyk talentą ir patobulėk!

 

Kviečiame dalyvauti visų Lietuvos mokyklų, kolegijų ir universitetų moksleivius bei studentus, kurie domisi robotų programavimu ir trimačiu projektavimu. Konkurso užduotys yra dviejų lygių, todėl išbandyti jėgas gali ir šios srities pradedantieji, ir jau pažengę. Parodyk, ką gali ir laimėk piniginį prizą!

 

Kaip dalyvauti konkurse?
Susipažink su konkurso sąlygomis, užsiregistruok ir išspręsk pasirinktą uždavinį

 


KONKURSO SĄLYGOS

  • Dalyviams skiriamos dviejų skirtingų sudėtingumo lygių užduotys pagal amžių: pirmojo lygio užduotis skirta moksleiviams iki 12 kl., o antrojo lygio užduotis skirta 1–4 kurso bakalauro studentams.
  • Užduotis galima atlikti individualiai arba komandoje. Sprendžiant užduotį komandoje, registruojasi tik vienas iš komandos narių.
  • Konkursas vyksta ir išspręsti uždaviniai priimami iki 2022 m. vasario 28 d.
  • Konkurso laimėtojai bus paskelbti LITEXPO parodoje Studijos 2022 kovo 30–31 d.
  • Iš viso pinginiais prizais bus apdovanoti 4 laimėtojai. 
  • Laimėtojus išrinks komisija – po vieną laimėtoją iš dviejų užduočių dviejų lygių.
  • Vertinimo komisiją sudaro ekspertai, deleguoti iš konkurso organizatorių ir partnerių: LINPRA, ABB, INRE, KTU.
  • Prizas sprendžiantiems pirmojo lygio užduotį (moksleiviams) – 700 Eur.
  • Prizas sprendžiantiems antrojo lygio užduotį (studentams) – 1000 Eur.
  • Detalesnės techninės sąlygos, kaip dalyvauti ir spręsti – pateiktos kiekvienos užduoties apraše.

REGISTRACIJA  ČIA


UŽDAVINIAI 

ABB ir RobotStudio uždavinys:

Arduino modulio surinkimas, patikrinimas ir supakavimas

INRE ir Solidworks uždavinys:

Rutuliukų trasos projektavimas

ABB yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB plečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį.

Daugybė pramonės įmonių jau dabar gamyboje naudoja pramoninius robotus, o dar daugiau įmonių planuoja tai daryti netolimoje ateityje. ABB modeliavimo ir programavimo „offline“ programinė įranga „RobotStudio“ leidžia programuoti robotus kompiuteriu: biure nestabdant gamybos arba klasėje / auditorijoje mokantis programuoti. Su „RobotStudio“ galima atlikti tokias užduotis kaip programavimas, optimizavimas, mokymas.

Šis įrankis sukurtas naudojant ABB virtualų valdiklį – tikslią realios robotų valdymo programinės įrangos kopiją. Tai leidžia atlikti labai tikroviškus modeliavimus, naudojant tikras robotų programas ir konfigūracijos failus, identiškus tiems, kurie naudojami gamyboje. Ši įranga skirta ne tik programuoti ABB industrinius robotus, tačiau suteikia galimybę pilnai simuliuoti skirtingų modelių robotus ir jų sistemas kaip virtualias mašinas.

Trimatis projektavimas yra modernios inžinerijos pagrindas, be kurio apsieiti šiais laikais yra praktiškai neįmanoma. Projektavimo užduotį pristato UAB „IN RE“, kuri yra Dassault Systèmes SOLIDWORKS Corp. sertifikuotas mokymų ir techninio palaikymo centras Lietuvoje.

SOLIDWORKS pirmauja tarp visų CAD programų, kadangi leidžia atlikti modeliavimo, simuliacijų, brėžinių ruošimo bei parengimo gamybai veiksmus vienoje darbo aplinkoje. Todėl trimatis projektavimas su SOLIDWROKS yra nepaprastai intuityvus, automatizuotas ir smagus procesas, leidžiantis sukurti modelį nuo jo pirminės koncepcijos iki išbaigto brėžinio, patikrinti, kaip jis elgsis realiame pasaulyje, ir iškart paruošti failus gamybai.

Trimačio modeliavimo priemonės įgalina spręsti matematikos/geometrijos, fizikos, dizaino ir kt. uždavinius. Mokiniai ir studentai, susipažinę su trimačio modeliavimo priemonėmis, gali lengviau apsispręsti renkantis profesiją, sėkmingai įgytus įgūdžius pritaiko studijuodami kolegijose ir universitetuose, o vėliau ir profesinėje veikloje, nes trimatis parametrinis projektavimas yra naudojamas daugelyje šiuolaikinės inžinerijos sričių.

ABB RobotStudio uždavinys moksleiviams (atsisiųsti)

 

ABB RobotStudio uždavinys studentams (atsisiųsti)

INRE Solidworks ždavinys moksleiviams (atsisiųsti)

 

INRE Solidworks uždavinys studentams (atsisiųsti)

 

Data

Lap 12 2021 - Vas 28 2022
Ongoing...

Laikas

8:00 - 18:00

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

X

Prenumeruoti LINPRA naujienas

Prenumerata užregistruota

El. paštas tusčias

Asociacijos narys

Ne asociacijos narys