LINPRA Techninių gebėjimų konkursai moksleiviams: LITEXPO paroda Karjera & Studijos 2024 - Linpra

LINPRA Techninių gebėjimų konkursai moksleiviams: LITEXPO paroda Karjera & Studijos 2024

Kovo 28–29 d. Litexpo parodoje KARJERA & STUDIJOS Lietuvoje atskirame jungtiniame stende Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriui atstovaus net šeši LINPRA nariai – Alytaus profesinio rengimo centras, Klaipėdos valstybinė kolegija, Šiaulių technologijų mokymo centras, Kauno kolegija, Kauno technikos kolegija bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija.

Kviečiame moksleivius sudalyvauti LINPRA stende vyksiančiuose Techninių gebėjimų konkursuose ir išbandyti savo jėgas vienoje iš pristatomų (arba visose) inžinerinių kompetencijų pasitikrinimo rungtyse. Čia bus galima atskleisti savo technologinius hobius ir talentus – galbūt tai ateities studijų ir mokymosi kryptis!

Konkursas vyks 2 dienas, ir kiekvienoje užduotyje kiekvieną dieną laimės vienas moksleivis, atlikęs ją tiksliausiai, kokybiškiausiai, išmaniausiu būdu! Prizas kiekvienam iš 12 laimėtojų – 30 Eur vertės Akropolio dovanų čekiai.


Stendo dalyviai – uždavinių koordinatoriai ir uždaviniai: 

Alytaus profesinio rengimo centras 

Uždavinys: parodoje pakvies mokinius atlikti užduotį „Automatikos įrenginių programavimas ir valdymas“, kurios trukmė apie 10-15 min. Užduoties tikslas – supažindinti su pramoniniu programavimu, atliekant automatinės sistemos programavimo užduotį.

Alytaus profesinio rengimo centras – atviras, puoselėjantis žmogiškąsias vertybes, aiškius tikslus ir efektyvius integracinius ryšius turintis, tarptautinėje erdvėje bendradarbiaujantis, savo veiklą ir besikeičiančią aplinką stebintis ir analizuojantis, ugdymo procesą atnaujinantis ir papildantis, gerą išsilavinimo lygį absolventams suteikiantis daugiaprofilinis profesinio rengimo centras, įgyvendinantis šias inžinerinės srities mokymo programas: kompiuterių tinklų aptarnavimo techniko, suvirintojo, mechanizuoto, orbitinio ir robotizuoto suvirinimo įrenginio operatoriaus, suvirinimo meistro, elektros įrangos surinkėjo, elektriko, atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo, automatinių sistemų mechatroniko, metalo apdirbimo staklių operatoriaus profesinio mokymo programas.

Kauno kolegija

Uždavinys: šių metų parodoje mokiniams pasiūlys sudalyvauti „Quiz“ stiliaus žaidime, kurio metu dalyviams bus užduodami keli trumpi klausimai apie Kauno kolegiją ar pan. Atsakiusiems teisingai bus suteikta galimybė dalyvauti interaktyviame žaidime, kur paaiškės jiems tenkantis prizas.

Kauno kolegija – daugiaprofilinė valstybinė aukštojo mokslo įstaiga, rengianti technologijų, informatikos, inžinerijos, sveikatos, humanitarinių, socialinių, meno, ugdymo, verslo ir viešosios vadybos, teisės, žemės ūkio mokslų specialistus. Čia studijuoja daugiau kaip 4500 studentų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Kauno kolegija orientuojasi į šiuolaikiškas studijas, todėl vadovaujasi aktyvaus mokymo(si) nuostatomis. Dėstytojai, siekdami kuo suprantamiau perteikti žinias ir atsižvelgdami į besikeičiančius studentų mokymosi įpročius bei technologinius pasiekimus, paskaitose naudoja interaktyvius žinių perteikimo metodus.

Šiaulių technologijų mokymo centras

Uždavinys: parodoje pakvies mokinius atlikti užduotį „Objekto skaitmenizavimas“, kurios trukmė 10-15 min. Užduoties tikslas – supažindinti su naujausiomis technologijomis, įgalinančiomis skaitmenizuoti pasirinktą objektą.

Šiaulių technologijų mokymo centras – antras pagal dydį profesinių centrų Lietuvoje, jungiantis aštuonis skyrius: Statybos, Technologijų, Mechanikos, Prekybos ir verslo, Menų ir grožio paslaugų, Sveikatos priežiūros ir profesinės reabilitacijos, Vairuotojų, Kuršėnų, kuriuose vykdoma  daugiau  nei 100 profesinio mokymo programų, modulių, kursų. Čia veikia trys sektorinio praktinio mokymo centrai: Statybos, Didmeninės ir mažmeninės prekybos ir Transporto sektoriaus darbuotojų. Mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys – vykdoma pameistrystės programa. Šiaulių TMC misija – stiprinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą rengiant aukštos pridėtinės vertės kvalifikacijos specialistus, atitinkančius regiono darbdavių ir visuomenės lūkesčius.

Vilniaus Technologijų ir dizaino kolegija

Uždavinys: pakvies parodoje dalyvaujančius moksleivius užsidėti virtualios realybės akinius ir su jais atlikti užduotį – atpažinti elektrinius komponentus bei sujungti juos į elektrinę grandinę. Užduoties trukmė apie 10-15 min. Tiksliausiai, greičiausiai ir kokybiškiausiai atlikę užduotį pretenduoja į prizą!

Vilniaus Technologijų ir dizaino kolegija didžiausia inžinerijos mokslų ir menų studijų krypčių kolegija Lietuvoje! Čia susitinka bei puikiai dera dizainas, technologijos ir inovacijos. Kolegija siūlo 17 studijų programų – nuo grafinio dizaino ir interjero dizaino iki transporto logistikos ir atsinaujinančios energijos inžinerijos. Kolegiją sudaro 3 fakultetai – DizainoStatybos ir Technikos, studijų programos yra paremtos šiuolaikinėmis tendencijomis, ir čia studentai tampa paklausiais specialistais: statybų sektoriaus, reklamos ir rinkodaros, IT sektoriaus, programinės įrangos ir kitų sričių inžinieriais.

Kauno technikos kolegija

Uždavinys: siūlo pasiryžti ir sudalyvauti robotukų varžytuvėse! Ant 90x90x110 cm pakylos rungties dalyviams bus pasiūlyta įveikti tam tikrą trasą programuojant robotukus, kurie apvažiuotų kliūtis ar atliktų tam tikras užduotis. Rungties trukmė 10–15 min. Puikiai pasirodžiusių laukia prizų lietus – skėčiai, gertuvės ir kita kolegijos atributika. O dviem geriausiai pasirodžiusiems dalyviams – 30 Eur vertės Akropolio dovanų čekiai.

Kauno technikos kolegija Aukštoji viešąsias paslaugas teikianti švietimo institucija, rengianti techninės inžinerinės krypties specialistus. Šiuo metu kolegijoje realizuojama 10 studijų programų. Jos yra aktualios tiek Kauno regiono, tiek ir visos respublikos įmonėms, kurios susijusios su autotransporto, medžiagų apdirbimo, mechanikos, elektronikos ir energetikos bei statybos ir kelių inžinerijos sritimis. Studijų programų realizavimo ir plėtros strategija grindžiama aktualiomis darbo rinkos kaitos tendencijomis ir specialistų poreikiu. 2010–2016 metais perspektyviausiomis specialybėmis Lietuvos ir globaliame kontekste skelbiamos inžinerinės specialybės. KTK absolventų studijų rezultatai leidžia ne tik sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje, bet ir tęsti studijas magistrantūroje.

Klaipėdos valstybinė kolegija 

Uždavinys: taip pat pasiūlys užduotį su robotais. Moksleiviai robotais turės numatytuose trijuose punktuose paimti detales ir grįžti atgal. Laimės tas moksleivis, kuris gebės robotą valdyti taip, kad jis paskirtą užduotį atliktų per trumpiausią laiką ir greičiausiai sugrįžtų į pradinį tašką.

Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) – yra trečia pagal dydį valstybinė kolegija Lietuvoje. Ji skaičiuoja šimtametę diplomuotų specialistų-praktikų rengimo patirtį. Svarbiausias kolegijos tikslas yra rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, plėtoti taikomąją veiklą ir tenkinti regiono vystymosi poreikius. Kolegijoje studentams įrengtos modernios auditorijos, laboratorijos ir praktikų vietos (automobilių eksploatacijos, odontologinės priežiūros, slaugos, kompiuterinių aplikacijų ir kt.). Atliekama įvairi mokslinė tiriamoji veikla, kartu vykdomi nacionaliniai ir tarptautiniai projektai. Glaudus bendradarbiavimas su verslo įmonėmis, tarptautinėmis organizacijomis ir savivaldos institucijomis prisideda prie darnaus vystymosi idėjų sklaidos ir diegimo regione. Trijuose kolegijos fakultetuose – Sveikatos mokslų, Verslo ir Technologijų – įgyvendinamos 26 perspektyvios ir darbo rinkoje itin vertinamos studijų programos.

Data

Kov 28 - 29 2024
Expired!

Laikas

10:00 - 16:00

Vieta

LITEXPO
Laisvės pr. 5, 04215, Vilnius
X

Prenumeruoti LINPRA naujienas

Prenumerata užregistruota

El. paštas tusčias

Asociacijos narys

Ne asociacijos narys