Europos inžinerijos ir technologijų pramonė: 2023 rezultatai, 2024 prognozė

Orgalim Key Figures 2023-2024

Europos inžinerijos ir technologijų pramonė: 2023 rezultatai, 2024 prognozė. Orgalim ekonominė apžvalga.

Europos technologijų pramonės asociacija Orgalim (kurios nariai yra ir LINPRA) prognozuoja, kad 2024 m. Europos technologijų pramonės laukia dar vieni sudėtingi metai – pagal pirmines prognozes realioji apyvarta sumažės 2,9 %. Veiklos apimtys krenta dėl mažėjančios paklausos ir užsakymų portfelio antrus metus iš eilės, o norint išvengti tolesnio nuosmukio, svarbu skatinti paklausą.

Nors 2024 m. yra ir bus iššūkių, taip pat esama ir optimistinių prognozių: antroje metų pusėje galimas paklausos augimas, susijęs su lūkesčiais dėl palūkanų normų mažinimo. Vis dėlto susirūpinimą kelia tai, kad Europos ekonomikos augimas, palyginti su JAV, atsilieka: Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja 2,7 % JAV BVP augimą, o euro zonos prognozė kukli – 0,8 %, todėl išryškėja konkurencingumo ir investicijų problemos.

Darbo rinkos spaudimas šiek tiek sumažėjo, tačiau nuolatinis kvalifikuotų darbuotojų trūkumas tebėra problema. Nors dabartinės perspektyvos rodo, kad nepakankama paklausa trukdo augimui labiau negu darbo jėgos trūkumas, tai laikoma laikina situacija. Tikimasi, kad numatomas augimo atsigavimas dar kartą pabrėš Europos poreikį spręsti nuolatinio kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą.

Pagrindinės išvados:

  • 2023 m. realioji apyvarta sumažėjo 0,5 %.
  • Prognozuojama, kad 2024 m. realioji apyvarta toliau mažės 2,9 %.
  • Išlieka susirūpinimas dėl mažėjančio Europos konkurencingumo.
  • Spaudimas darbo rinkai mažėja, tačiau ilgalaikės problemos išlieka.

Išsamesnę ataskaitą galima rasti Orgalim puslapyje ČIA: 

Economics and Statistics Report – Spring 2024

Ataskaitoje pristatomos trijų Orgalim atstovaujamų technologijų pramonės sektorių perspektyvos:

  • Mechanikos inžinerijos
  • Elektrotechnikos, elektronikos ir IRT
  • Metalo technologijų