Prasidėjo naujas EIT Manufacturing projektas „DeCoTe“ (Democratizing Cobot Technology)

2021 metais LINPRA dalyvauja dar viename EIT Manufacturing projekte DeCoTe, kurio sritis – žmogaus ir roboto bendradarbiavimas.

Neseniai prasidėjo robotikos srities projekto „DeCoTe“ veiklos. „DeCoTe“ projekto tikslas yra skatinti bendradarbiaujančių robotų pripažinimą, šios technologijos populiarinimą ir jos panaudojimą pramonėje ir viešojoje erdvėje.

Projektas aktualus žmonėms, kurie domisi robotika kaip hobiu, taip pat specialistams, ieškantiems praktinės patirties ir žinių robotų / kobotų srityje. Projektas parengs 1 dienos trukmės seminarą – dirbtuves, kuriose dalyviams bus perteikiamos žinios dvejopu formatu: derinant interaktyvų mokymąsi internetu ir praktinių užduočių atlikimą.

Programos dalyviai bus supažindinami su šia aktualia robotų / kobotų technologija, jos pagrindais ir saugumo aspektais, bus skatinami proaktyviai įsitraukti į robotų bendradarbiavimo temą. Programą išklausę dalyviai turės žinias ir praktinius įgūdžius, kaip atlikti paprastus koboto programavimo veiksmus ir pritaikyti juos pramonėje / gamyboje.

Seminarai vyks (pusiau) viešosiose patalpose (atvirose dirbtuvėse, gamyklose, inovacijų laboratorijose ir gamintojų erdvėse) visoje Europoje RIS (Regional Innovation Scheme) šalyse. Seminarus sudarys keturios pagrindinės dalys: a) įvadas į koboto technologiją, b) informaciniai pranešimai apie saugos aspektus, c) įvadas į koboto valdymą ir d) praktinė užduotis – išspręsti pateiktą gamybos problemą.

2021 m. rudenį ir žiemą projekto partneriai kvies suinteresuotus pramonės atstovus ir besidominčius žmones dalyvauti šiose dirbtuvėse. Detalesnė informacija, kur ir kada vyks dirbtuvės, bus skelbiama LINPRA kanaluose.

Visi tarptautinio projekto partneriai: „TU Wien“, „LMS Patras“, „LINPRA“ ir „VGTU“. Projektas finansuojamas EIT Manufacturing lėšomis.

Plačiau: