„Hack4Restart“ renginyje – nuo verslo susitikimų iki ekspertų pranešimų aktualiomis temomis

Kovo pabaigoje daugiau nei 30-ies pramonės ir technologijų įmonių atstovai susibūrė Kauno technologijos universiteto (KTU) bibliotekoje, įsikūrusioje studentų miestelyje, kurioje vyko LINPRA ir KTU organizuotas renginys „Hack4ReStart | B2B Matchmaking”, skatinantis bendradarbiavimą tarp tradicinius metodus taikančių ir technologiškai pažangius sprendimus integruojančių, mažų ir vidutinių įmonių.

 

Dalyviams – unikali galimybė įsivertinti įmonės skaitmenizacijos pažangumą

 

„Hack4Restart“ renginys – tarptautinio projekto, inicijuoto Europos komisijos, „ReStartSMEs“ dalis. Tokio koncepto renginiai jau vyko ir projekto partnerių šalyse – Italijoje, Vokietijoje, o balandžio ir gegužės mėnesiais vyks ir Portugalijoje bei Rumunijoje.  Projekto partneriai, organizuodami verslo sinergijas skaitinanačius renginius, atvirai kviečiai registruotis įmones iš visos Europos, neapibrėždami tik vienos šalies, ir tokiu būdu išplėsdami galimybes verslo partnerystėms tarptautiniu mastu.

 

„Svarbu paminėti ir tai, kad projektas ne tik jungia pramonės įmones, tačiau ir plečia jų kompetencijas ir žinias. Projekto partneriai – technologiniai centrai „Eurecat“ ir „Imec“, kurių ekspertai konsultacijų metu suteikia galimybę įmonėms įsivertinti skaitmenizacijos lygį įmonės viduje, o paruošę gilesnes analizes, teikia rekomendacija, kurios vertingos tobulinant ir vystant įmonės skaitmenizaciją“, – projekto ekspertų naudas vardijo LINPRA vadovas Darius Lasionis.

 

Lietuvoje vykusiame renginyje apsilankė visas būrys projekto partnerių, tarp kurių ir minėtų technologinių centrų ekspertai, kurie „Hack4Restart“ metu konsultavo įmones.

 

Renginyje naujas „atvirkštinio prisistatymo“ formatas ir aktyvi dalyvių tinklaveika

 

„Renginio pradžioje buvo pristatytas gana naujas „atvirkštinio pristatymo“ (ang. Reverse pitch) formatas, kuriame, skirtingai nuo tradicinio, kuomet prisistato tik viena įmonė (dažniausiai startuolis), prisistatymus daro abu potencialūs verslo partneriai – tiek užsakovas, tiek galimas paslaugos tiekėjas. Toks formatas leidžia greitai susipažinti su dideliu skaičiumi įmonių per trumpą laiką ir surasti aktualiausius įmonei partnerius“, – apie pristatymų dalį kalbėjo vienas renginio organizatorių, projekto „ReStart SMEs“ vadovas Vidmantas Vaitulevičius.

 

Tiek atvykusieji į renginio vietą, tiek nuotoliniu būdu prisijungusių įmonių atstovai turėjo galimybę trumpai pristatyti savo įmonės veiklą, kuriamus produktus ir teikiamas paslaugas, kurios galėtų būti aktualios potencialiems verslo partneriams ir klientams. Renginyje dalyvavusios tradicinės pramonės įmonės savo pristatymuose akcentavo ir iššūkius, su kuriais jos susiduria savo kasdienėje gamybos veikloje.

 

„Pagrindinis renginio siekis – suteikti stipresnį impulsą inovacijų integracijai gamybos pramonėje, tad šiam tikslui buvo pasitelktas tinlaveikos skatinimo metodas, kurio metu įmonės bendravo individualaus „verslas-verslui“ susitikimo metu. Susipažinę su vieni kitų veiklomis, įmonių atstovai turėjo galimybę aptarti konkrečius klausimus ar problematikas tiesioginio susitikimo metu. Susitikimai buvo organizuojami  per specialiai renginiui modifikuotą susitikimų platformą – B2Match“,- kalbėjo organizatoriai.

 

Tinklaveikoje užsiregistravo dalyvauti 45 įmonių atstovai, tarp kurių ir užsienio partneriai. Aktyvi tinklaveika, trukusi bene 2 valandas, buvo finalizuota pažintine ekskursija į universitete įrengtas mokomąsias automatikos laboratorijas.

 

Antroji renginio dalis: ekspertų pranešimai apie aktualias energetikos, kibenertinio saugumo ir finansavimo temas

 

Antroji renginio dalis, kuri buvo transliuojama ir internetu, sulaukė didelio susidomėjimo – be susirinkusiųjų salėje renginį virtualiai stebėjo per 200 žiūrovų. Ši dalis, pavadinimu „TechTalks“, buvo dedikuota verslui itin aktualioms temoms – energetikai, kibernetiniam saugumui bei finansavimo priemonių pristatymui.

 

Pirmasis pranešimas, kurį pristatė „Ignitis grupės“ Energetinio efektyvumo programos vadovė Asta Vaitulevičė buvo nukreiptas į efektyvų energijos suvartojimą. Savo pranešimo metu, A. Vaitulevičė kalbėjo apie praktines priemones, kurios galėtų padėti sėkmingai įgyvendinti energetinio efektyvumo strategiją įmonės viduje, pabrėždama šios strategijos laikymosi ekonominę ir socialinę naudą.

 

Renginyje dalyvavusi „Inovacijų agentūros“ atstovė, Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vadovė Inga Lukošiūnaitė, kalbėjo apie finansavimo galimybes verslui: jau paskelbtus, atvirus kvietimus ir dar tik ateityje skelbsiamas finansavimo priemones. Pranešimo metu buvo detaliai aptariamos finansavimo priemonių panaudojimo sąlygos ir reikalavimai. Informacija apie finansavimo įrankius gali būti randama čia.

 

Renginį finalizavo pranešimas, kurio tema svarbi ne tik verslui, bet ir pavieniams asmenims – kibernetinis saugumas ir jo užtikrinimas. Pranešėjas Lukas Apynis, atstovaujantis „ESET Lietuva“  įmonei, konkrečiais pavyzdžiais iliustravo kibernetinių atakų keliamas grėsmes ir jų mastą tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Lukas ne tik pristatė galimas grėsmes, tačiau ir aiškiai įvardijo praktines priemones, kurios padėtų mažoms ir vidutinėms įmonėms būti saugioms ir pasiruošusioms galimoms atakoms.

 

Renginiui pasibaigus, dalyviams buvo pristatyta galimybė pratęsti verslo susitikimus ir juos organizuoti virtualiu būdu, ieškant potencialių partnerių per platformą B2Match. B2Match platfomą galite rasti čia.