Įvyko LINPRA visuotinis susirinkimas: patikslinome asociacijos pavadinimą, patvirtinome etikos kodeksą

Publikuota Delfi 

2021 m. gegužės 27 d. įvyko kasmetinis visuotinis LINPRA narių susirinkimas nuotoliniu būdu, internetu. Virtualiame narių susirinkime dalyvavo apie 120 LINPRA narių ir socialinių partnerių atstovų. Formaliojoje dalyje asociacijos nariai balsavo įprastais visuotinio susirinkimo darbotvarkės klausimais. Buvo patvirtinta:

  • Veiklos
  • Finansinė
  • Revizijos komisijos ataskaitos.

Taip pat narių balsavimu buvo pritarta dviem prezidiumo siūlomoms naujovėms:

  • Atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildyti asociacijos pavadinimą – Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA.
  • Augant bendruomenei, laikytis aukštų profesinių standartų, apibrėžtų Etikos kodekse.

Pasak asociacijos prezidento Tomo Jaskelevičiaus, asociacijos veiklos sritis plečiasi, prieš tris dešimtmečius įkurta asociacija vis dažniau veikia ne tik inžinerinės, bet ir technologijų pramonės srityse. Pokyčius žymi ir šiais metais prasidėjęs dar artimesnis bendradarbiavimas su asociacija „Infobalt“ (pasitvirtinome abipusę narystę), prie LINPRA veiklos prisijungė net keliolika naujų įmonių. Visa tai rodo, jog pastaraisiais metais inžinerinė ir technologijų pramonė Lietuvoje sparčiai auga.

LINPRA viceprezidentas Arnoldas Šileika atkreipė dėmesį, kad eksportuojančių įmonių vadovai pastebi  akivaizdžius pokyčius tarptautinėje komunikacijoje. Europoje panašaus profilio asociacijos vis dažniau „inžinerijos“ terminą papildo ar keičia „technologijomis“. Skėtinė skirtingų valstybių organizacijas jungianti asociacija dabar vadinasi „Orgalim – Europe‘s Technology Industries“.

Metų pradžioje sudaryta LINPRA administracijos ir prezidiumo narių darbo grupė svarstė skirtingus variantus: „Lietuvos inžinerinių technologijų pramonės asociacija“, „Lietuvos technologinių industrijų asociacija“, „Lietuvos pažangių gamybos technologijų asociacija“ ir „Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA“. Pastarasis sulaukė visuotinio narių susirinkimo daugumos palaikymo. Užbaigus teisines procedūras naujasis asociacijos pavadinimas bus „Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA“. Taip pat sutarta, jog asociacijos prekės ženklas, logotipas, sutrumpinimas LINPRA nesikeis.

Susirinkimo metu patvirtintas ir organizacijos Etikos kodeksas. Pristatinėdamas parengtą dokumentą vienas iš idėjos autorių Tomas Prūsas pabrėžė, jog LINPRA nariams svarbi asociacijos ir viso inžinerinės bei technologijų pramonės sektoriaus, sudaryto iš atskirų įmonių, reputacija, skaidri ir sąžininga veikla Lietuvoje bei tarptautinėse rinkose. Iš esamų ir būsimų asociacijos narių tikimasi atsakingos, etiškos ir garbingos veiklos, todėl, remiantis tarptautiniais ir Lietuvos geraisiais pavyzdžiais, paruoštas naujasis Etikos kodeksas, kurį ir patvirtino visuotinio susirinkimo dalyviai. LINPRA etikos kodeksą galite rasti ČIA.

Dėkojame susirinkime dalyvavusiems ir pranešimus skaičiusiems kviestiniams svečiams:

  • Adamas Ilkevičius, „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Strategijos ir plėtros direktorius | LTG ateities strategija: naujos galimybės geležinkelių sektoriuje – Skaidrės
  • Giedrimas Jeglinskas, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas | NATO 2030. Technologijų svarba gynyboje
  • Simonas Bauža, UAB „Pakmarkas“ Robotikos vystymo vadovas | Pramonės iššūkiai ir galimybės po COVID-19. Kaip tam pasirengti? – Skaidrės